Info pro nové bojovníky a jejich rodiče

Info pro nové bojovníky a jejich rodiče

Obecný popis tréninku

Každý trénink je poskládán tak, aby byl vhodný pro skupinu dětí právě se nacházející na lekci. Obecně se dá říci, že trénink začíná rozcvičkou, během které se student bojových umění zahřeje a protáhne potřebné svalové skupiny. Část tréninku je věnována nácviku základních gymnastických prvků. Hlavní čas je věnován nácviku vhodných technik bojových umění. Nezapomínáme na hry ani na cviky na posílení celého těla.


Vybavení pro trénink

Pokud dítě nemá tradiční tréninkový úbor (keiko-gi/tréninkové kimono) mělo by být oblečeno do sportovního oděvu – tričko + mikina a sportovní kalhoty s dlouhými nohavicemi. Protože je tělocvična vybavena tatami (speciální sportovní měkčený povrch) není nutné, aby dítě mělo sportovní obuv. Na tomto povrchu se obuv s gumovou podrážkou nesmí používat.

Určitě je vhodné, aby dítě si s sebou vzalo na trénink nápoj – ideálně čistou vodu.


Etiketa

Japonská bojová umění začínají a končí úklonou (zdvořilostí). Naše chování během tréninků vytváří rámec bezpečí a respektu, ve kterém můžeme společně cvičit bojové techniky, rozvíjet se a přitom zůstat přátelé.

I když vám na začátku může japonský způsob chování připadat trochu exotický, po pár tréninkových lekcích se vám tradiční japonská úklona bude zdát stejně přirozená jako, v naší zemi, běžné podání ruky.

Proč se nenaučit mezi tréninky několik origami hvězdic 😉