Pravidelné tréninky

Pravidelné tréninkyKdy a kde

Naše pravidelné tréninky bujinkan ryū-ha doplňují tréninky speciálně věnované technikám shurikenjutsu. Tyto tréninky se konají v předem určené úterky a to vždy v od 18.00 do 19.00 hod. Tréninky se konají v prostorách haly lukostřelby sportovního střediska ÚTVS ČVUT (Ústavu tělesné výchovy a sportu ČVUT), Pod Juliskou 4, Praha 6. Hala lukostřelby je vybavena přesně pro účely našeho tréninku a tak jsme velice rádi, za spolupráci a podporu našeho dōjō ze strany ÚTVS.

Nejbližší dny tréninků v roce 2017

24.1., 7.2., 28.2., 7.3., 28.3., 11.4., 16.5., 30.5., 6.6.


Způsob dopravy:

Metrem "A" na konečnou stanici Dejvická, zde přestoupíte na autobus č. 107 nebo 147 a pojedete do stanice Čínská nebo do následující zastávky Podbaba. Odtud půjdete do ulice Pod Juliskou (ulice hned pod hotelem) a sportovní centrum ÚTVS ČVUT najdete asi 200m vpravo (šedivá budova).

Můžete také z Dejvické využít tramvaj č. 8 a tou pojedete do stanice Podbaba.

Většinou se převlékáme se přímo v hale lukostřelby, ale je možno využívat šaten.Pro koho jsou tréninky vhodné

Přesto, že tréninky jsou zaměřeny na techniky vycházející z tradic bojových umění bujinkan ryū-ha chodí mezi nás studenti i jiných bojových umění (například aikidō, karate, kendō, battōjutsu, a dalších). Na tomto příkladu je vidět, že shurikenjutsu je možné trénovat napříč bojovými uměními bez toho, abyste měli strach z negativního ovlivnění pohybu toho kterého bojového umění.

Z praktického hlediska jsou tréninky shurikenjutsu vhodné pro všechny zájemce z řad mužů i žen. Věková hranice v našem dōjō pro tréninky je 15 let. Rádi přivítáme mezi sebou nové zájemce o toto bojové umění.


Co vzít na první trénink

Na první trénink nepotřebuje nic víc, než jakékoliv sportovní oblečení, sportovní obuv a chuť naučit se něčemu novému. Pokud jste studenty některého z bojových umění vezměte si s sebou vaše tradiční keiko-gi. V případě, že nemáte vlastní vrhací čepele (shurikeny) máme na tréninku dostatek shurikenů k zapůjčení.Bō-shurikeny školy Togakure-ryū se sbírky Someyi senseie.