Semináře prohlubují naší praxi a přinášejí novou inspiraci

Semináře prohlubují naší praxi a přinášejí novou inspiraci

Kromě pravidelných tréninkových lekcí (keiko) jsou nedílnou součástí našeho cvičení jednodenní či vícedenní semináře. Tyto akce se z pravidla konají jednou do měsíce. Díky intenzivnější formě tréninku, už jen z pohledu času, který mu věnujeme se můžeme více zaměřit na jednotlivé detaily u každého studenta a hlouběji se tak ponořit do tréninkové praxe.
Obsahem se často semináře zaměřují cíleně na nějakou z oblastí bojových umění, kterou tak můžeme intenzivněji vnímat a zvetšovat tak v ní své schopnosti a dovednosti. V některých případech se můžeme zabívat speciálními či okrajovými dovednostmi, pro které není na běžných lekcích dostatek prostoru.

Jsme moc rádi, že máme možnost pravidelně pořádat semináře pod kvalitními zahraničními učiteli. Díky tomu máte možnost se seznámit s jiným tréninkovým přístupem, který vám může ukázat známé věci z jiného pohledu a pomohou vám tak si ujasnit některé věci či si je správně zařadit do celkového kontextu. Nebo vám ukáže jiný aspekt ninjutsu, který se v našem dōjō příliš nezdůrazňuje.

Dalším z důležitých významů těchto seminářů je, že se na ně obvykle sjedou studenti z našich mimopražských keikokai či jiných oddílů/klubů a vy tak máte možnost trénovat s jinými partnery. V každém oddílu mají studenti maličko jiné návyky a i to může být velice zajímavou inspirací pro váš samotný trénink. Čím více tréninkových partnerů, tím získáte více zkušeností a následně se více otevírá vaše tělo i mysl.

A je tu ještě jeden pohled na semináře, který nemohu opomenout, protože jej považuji za velmi důležitý! Semináře jsou z určitého pohledu také společenskou událostí, kde potkáváte přátele, se kterými se nemůžete vidět každý den. Díky tomu máme přátele nejen po celé naší zemí, ale doslova téměř po celém světě. I Hatsumi sensei neustále mluví o tom, jak důležité je udržovat vzájemný kontakt mezi studenty bujinkanu nejen z hlediska našeho tréninku bojových umění, ale především z lidského hlediska.

Naše pravidelné oddílové semináře jsou vhodné i pro úplné začátečníky. I větší víkendové semináře můžete absolvovat v podstatě hned od začátku své tréninkové praxe. Každý okamžik, který věnujete svému tréninku vás bude ve svých dovednostech posouvat dále.

V letních měsících pořádáme pravidelné ninpō gasshuku, což je týdenní tréninkový tábor v přírodních podmínkách. Máme tak příležitost se celý týden intenzivně věnovat našemu tréninku. Poslední roky využíváme pro účel této akce zázemí školícího střediska ČVUT nedaleko Orlické přehrady v Temešváru u Písku, kde máme skvělé podmínky pro naší praxi.
A samozřejmě, jste tam všichni vítáni!