Tajemství spočívá v pravidelném tréninku

Tajemství spočívá v pravidelném tréninku

Není potřeba, aby nový zájemce měl pro cvičení tradičních bojových umění, v našem případě ninjutsu, nějaké zvláštní dovednosti, nadání či fyzickou odolnost. Pokud budete pravidelně cvičit, chodit na keiko (tréninkové lekce), postupně se budete učit novým věcem/technikách či pohybům a také se bude zvyšovat vaše fyzická kondice a flexibilita. Pravidelný trénink směřuje k rozvoji a zlepšení – to je celé to tajemství.

Tradiční bojová umění ve většině případů obsahují cvičení, která rozvíjejí nejen bojové schopnosti jednotlivce, ale i fyzické, mentální i duchovní. V rámci tréninkové praxe se snažíme o rovnoměrný rozvoj všech oblastí. Na základě mnohaletých zkušeností víme, že všichni studenti, kteří vytrvají v tréninku se postupně zlepšili a stali se tak pokročilými. Někteří dokonce dnes sami vedou nové adepty našeho bojového umění. Konec konců, my všichni jsme byli nejprve začátečníky.

Pokud vás zajímá tradiční bojová umění ninjutsu a chcete proniknout do jejich tajů jednoduše přijďte do našeho dōjō na kteroukoli tréninkovou lekci kdykoli během celého roku a začněte pravidelně cvičit. Pevně věříme, že již po několika týdnech se v dōjō budete cítit uvolněně a dobře, jako doma.

Pravidelné skupinové tréninky máme 3x týdně, ale je možnost i dalších soukromých či společných lekcí, víkendových seminářů apod. To znamená, že si můžete organizovat tréninky podle svých potřeb.