Semináře

Semináře

Tady najdete především termíny různých přednášek, vystoupení a víkendových seminářů, které pořádá naše dōjō. Uvedeny zde budou i zahraniční semináře, kterých se plánujeme zúčastnit. Semináře konané jinými dōjō budou viditelně označeny. Podrobnější informace o jednotlivých akcích získáte kliknutím na symbol PDF souboru a nebo FB event pod termínem vybraného semináře.

VŠECHNY AKCE NAŠEHO DŌJŌ JSOU OTEVŘENY I PRO NOVÉ ZÁJEMCE O JAPONSKÁ TRADIČNÍ BOJOVÁ UMĚNÍ. CHCETE-LI ZJISTIT VÍCE NEBOJTE SE PŘIJÍT MEZI NÁS, RÁDI VÁS PŘIVÍTÁME. 😉

Pokud budete mít další dotazy neváhejte napsat na pavels@bujinkanprague.com a nebo se vše dozvíte na pravidelných trénincích.


Rok 2022

■ 10. -11. 12. 2022 – prosincový seminář (Praha)

Místo:
areál loděnice ČVUT, Strakonická 49/60, Praha 5 – Malá Chuchle
Téma:
Kotō ryū koppōjutsu 虎倒流骨法術. Také se dostane na techniky tōjutsu 刀術 (techniky meče). Součástí semináře budou zkoušky na technické stupně kyū.
Doba konání:
– sobota: 12:00 – cca 17:00 hod.
V sobotu po tréninku bude tradiční předsváteční párty našeho dōjō.
– neděle: 9:00 – 14:00 hod.
Případné další info: info@bujinkanprague.com.


■ 17. 12. 2022 – keiko pro danysty (Praha)

Toto je akce určená především pro setkání starších studentů našeho dojo. Obsah tréninku tomu bude také odpovídat. Především ale jde o to se sejít, trochu potrénovat a nakonec spolu posedět a probrat plány pro další rok.
Místo: naše dōjō
Téma: Sōjutsu 槍術.
Doba konání:
trénink bude od 12:00 do cca 14:30 hod.
Po tréninku bude následovat posezení v japonské restauraci Miyabi.
Případné další info: info@bujinkanprague.com.


■ 21. 12. 2022 – keiko osame 稽古納め (Praha)

Termínem keiko osame 稽古納め se označuje poslední cvičení v roce, který končí. Toto keiko je tradičním poděkováním za vše, co jsme společně prožili a vůbec za vše, co se zajímavého a krásného událo.
Pro naše dōjō je tento trénink výjimečným večerem, jehož obsahem budou i málo cvičené techniky, které jsou často určené pouze pokročilým studentům. Tento večer je spojen s misogi a nakonec společným posezením nad šálkem čaje, malým občerstvením a povídáním. Je to dobrá příležitost pro vzájemné setkání.

Pro posezení je třeba, aby každý s sebou přinesl něco malého k zakousnutí, které bude nabídnuto všem.

S ohledem na program bude tento trénink delší. Začíná v 18:00 a bude končit okolo 20:30 hod.


Rok 2023

■ 9. 1. 2023 Kagami biraki 鏡開き – Praha

První společnou akcí v každém roce je pro naše dōjō akce zvaná kagami biraki 鏡開き, což je slavnostní otevření nové tréninkové sezóny spojené se začátkem dalšího kalendářního roku.
V Japonsku je kladen velký význam na první praxi či aktivity v období po novém roce. Hodně známé jsou třeba slavnosti hatsugama 初釜 (první příprava čaje v roce) nebo kakizome 書き初め (psaní první kaligrafie v roce).
První tréninkové lekci nejen v tradičních bojových uměních v roce se říká hatsu geiko 初稽古 a často má speciální průběh na rozdíl od běžného tréninku. Tvrdí se, že tato tradice vzešla ve starých samurajských dobách kolem 15. století a od té doby pravidelně praktikována různými tréninkovými skupinami. Jedná se o oslavu obnovy, znovu zasvěcení a silného ducha.
Součástí tohoto večera bude společný úklid dōjō, keiko, enbu a posezení.
S ohledem na program večera bude doba konání posunuta a budeme v dōjō od 18:00 do 20:30 hod.
Prosím, vezměte s sebou něco malého na zub, co na konci akce nabídneme všem. Japonský čaj v dōjō je a je ho dostatek, tak není potřeba jej brát.
V rámci našeho hatsu geiko máme vždy velice zajímavého hosta, nechte se překvapit. 😉


NINPŌ GASSHUKU 2023


■ 30. 6. – 7. 7. 2023
 – Temešvár/Písek

Téma: Ninpō gasshuku 2023, aneb tréninkový tábor Bujinkan Dōjō Prague

Na začátku každého léta se koná tradiční tréninkový tábor pod názvem Ninpō gasshuku. Je to asi největší tréninková akce naší skupiny. Studenti našeho dōjō se sejdou na celý týden ve školící středisku FEL ČVUT v obci Temešvár u Písku, kde celý týden trénujeme, „bojujeme“, seznamujeme se s dalšími tradičními disciplínami. Přidejte se k nám!

Instruktoři: dai-shihan Pavel Slavík, shidōshi Ľudovít Plata, Zdeněk Hevák, Jan Svoboda, Štefan Dojčán, Lucie Svobodová a další.
Místo: školící středisko FEL ČVUT v obci Temešvár u Písku

Více informací na FB události a nebo na mailu pavels@bujinkanprague.com.