Bujinkan Dōjō Prague

Bujinkan Dōjō PragueNaše dōjō bylo založeno na začátku roku 2008 pod názvem Bujinkan Dōjō Prague 武神館道場プラハ. Založil jsem jej po svém odchodu z Bujinkan Czech Dōjō - prvního oddílu v České republice, kde jsem mnoho let fungoval jako student a instruktor. Přesto, že rád vzpomínám na dobu působení v tomto prvním oddíle, rozhodl jsem se jít vlastní cestou s respektem ke svým studijním "kořenům" a představou jakým směrem jít dál.Z cesty do Japonska v roce 2009.


V lednu roku roku 2008 jsem požádal svého tehdejšího učitele o možnost otevření vlastního oddílu a tak vzniká Bujinkan Dōjō Prague jako další ze subjektů, který si vzal za cíl pomáhat v šíření tohoto bojového umění v rámci České republiky formou různých tréninků, seminářů či přednášek. Od té doby navštívilo naše akce mnoho zájemců o bojová umění či japonskou kulturu a stejně tak i jsme navštívili mnoho akcí zaměřených na prezentování japonské kultury, abychom představili tradiční umění, kterým se věnujeme. Pro příklad tu uvedu spolupráci na 7. ročníku festivalu japonského filmu Eiga-sai v roce 2014, kde bylo hlavním tématem shinobi ve filmu. V rámci této akce jsme měli několik veřejných keiko - lekcí v našem dōjō, přednášku v sálu pražské Lucerny a výrazně jsme podíleli na výběru japonských filmů s tématikou ninjutsu v rámci tohoto festivalu. Hlavním organizátorem této akce je Česko-japonská společnost, která se již mnoho let podílí na prezentaci japonské kultury a sídlí v Praze. Další akcí bylo např. košická akce Nippon víkend v roce 2016, kde jsme měli enbu 演武 - vystoupení s přednáškou na téma shinobi a ninjutsu. Tuto akci organizoval spolek Cassovia Samurai.Z vystoupení v rámci 7. ročníku festivalu Eiga-sai 2014 v pražské Lucerně.
Z vystoupení v rámci Nippon víkendu 2016 v Košicích na Slovensku.


Přesto všechno je naším hlavním cílem samotný trénink/studium bojových umění bujinkan bugei 武神館武芸. Pravidelně pořádáme víkendové tréninkové akce a to i pod vedením těch nejzkušenějších zahraničních učitelů. Mezi pozvanými osobnostmi, které přijeli do Prahy se podělit se svými zkušenostmi byli např. shihané Sveneric Bogsäter a Mariette van der Vliet z Holandska, Holger Kunzmann z Německa, Andrej Jasenc ze Slovinska, Kacem Zoughari z Francie/Japonska a další.Z pražského semináře se Svenericem Bogsäterem v roce 2015.


V současnosti má náš pražský oddíl několik poboček mimo Prahu a na Slovensku. Pravidelné tréninky tak fungují v Praze, Chebu, Vlašimi, na Slovensku v Košicích a pod naší patronací funguje i dōjō v italském Livornu.Ze semináře v italském Livornu z roku 2011.


Pod by vás zajímalo více o nás, není nic jednoduššího než se podívat do naší fotogalerie, kde najdete mnoho reportů z našich aktivit.


Společná fotka pořízená z návštěvy Ishizuki senseie a Andreje Jasence
v našem pražském dōjō v roce 2015.
Návštěva tohoto učitele byla pro naše dōjō opravdu velikou poctou.