Průvodce pro začátečníky

Průvodce pro začátečníky

Vítáme vás v našem malém webovém průvodci pro nové zájemce o tréninky ninjutsu v našem dōjō. Jeho cílem je pomoci při prvních krůčcích při studiu bojových umění vyučovaných v rámci bojových umění bujinkan ryū-ha a vytvořit aspoň základní představu o všem, co na vás čeká při vašem studiu.

Průvodce pro začátečníky jsme se snažlili vytvořit tak, abyste v něm našli odpovědi na nejčastější otázky, které si/nám na tréninových lekcích obecně kladou především noví studenti ninjutsu. Na keiko (tréninkových lekcích) postupně získáte dovednosti, zkušenosti, které vám pomohou chápat všechny souvislosti. Díky tomu budete mít z vašeho tréninku lepší pocit a postupně stále větší radost.

Samo sebou, v průvodci pro začátečníky, najdete pouze malou část dovedností/znalostí základních technik či aspektů nami studovaného bojového umění. Tradiční japonská bojová umění ninjutsu a bujutsu, vyučovaná organizací Bujinkan Dōjō v jejímž čele stojí Hatsumi Masaaki sensei, jsou příliš rozsáhlá, aby se dala shrnout v této malé části našich webových stránek.
Pokud budete mít při svém tréninku (keiko) nějaké otázky, vždy se optejte zkušenějších studentů, nejlépe pak učitelů či instruktorů. Jistě vám rádi pomohou.

Udržte si nadšení z učení se nových věcí, které mohou rozvíjet vaše další dovednosti a znalosti. Nebojte se znova opakovat mnohokrát procvičené pohyby, techniky a uživejte si všeho nového, co si uvědomíte. Neustále se ptejte sami sebe, jak dělat věci lépe a využijte každé příležitosti něco nového se naučit.

Ganbatte kudasai 頑張ってください (pokračujte dál!)!


Obsah webového průvodce pro začátečníky: