Praha – dětské tréninky

Praha – dětské tréninky


O nás


Dětské tréninky v našem dōjō pořádáme pravidelně od října 2009. Tyto tréninky se konají v budově Strojní fakulty ČVUT na Karlově náměstí 13, Praha 2. Přesněji řečeno nás najdete v tělocvičně A3. Tělocvična je uzpůsobená pro trénink dětí svým vybavením. Hala je vybavená kvalitním moderním povrchem, k dispozici jsou i tatami (speciální podlaha pro bezpečný nácvik bojových umění) atd.

Tyto informace jsou především určené zájemcům z řad dětí a samo sebou i jejich rodičům. Dětské tréninky jsou určené dětem od 7 do 14 let. V tomto věku jsou již děti schopné si určit směr svého zájmu a absolvovat tak trénink, který bude mít dopad na rozvoj jejich tělesné stránky i osobnosti. Děti si mohou nezávazně kdykoliv během celého roku přijít vyzkoušet náš trénink a pak se rozhodnout, zda by chtěly pokračovat. Pak stačí jen vyplnit přihlášku a začít s pravidelným tréninkem.

Děti, nemusíte se bát, že se vám bude někdo smát proto, že jste něco nezvládly či něco neumíte. Trénink je tu přece od toho, abyste se tomu naučily.


Naše dōjō je místem, kde učíme ctnosti bojových umění, které pomáhají v našich dětech formovat nejen zdravé tělo, ale především zdravou mysl. Tady je pár bodů, ve kterých vidíme smysl učit se jim.

1) Spravedlnost
2) Odvaha
3) Shovívavost
4) Zdvořilost
5) Poctivost a upřímnost
6) Čest
7) Vzájemná úcta a loajalita
8) Charakter a sebeovládání


Kdo vede tréninky:

Pavel Slavík    Pavel Slavík

Pavel Slavík, hlavní instruktor pražského dōjō
Pavel studuje toto bojové umění od roku 1991 a je nejstarším studentem/instruktorem našeho oddílu. Od roku 1993 vede pravidelné tréninky pro dospělé. Od roku 1998 jezdí pravidelně za tréninky do Japonska k Hatsumi senseii a jeho instruktorům (do roku 2014 podnikl do Japonska šestnáct studijních cest). Je držitelem mezinárodní učitelské licence bojových umění vyučovaných organizací Bujinkan Dōjō se sídlem v Japonsku. Od roku 2008 vyučuje tato bojová umění v rámci Ústavu tělesné výchovy a sportu při ČVUT.
mobil: +420 736 208 050
e-mail: pavels@bujinkanprague.com


S tréninky pomáhají / Instruktoři:


Josef Kafka    Josef Kafka
Josef Kafka, 1. dan
Josef studuje toto bojové umění od roku 2010. V roce 2012 podnikl svou první cestu do Japonska, aby se mohl vzdělávat u těch nejlepších učitelů včetně osoby Hatsumi senseie. S vedením dětských tréninků pomáhá od roku 2013.
mobil: +420 607 708 276
e-mail: josef.kafka@bujinkanprague.com


Jan Svoboda    Jan Svoboda
Jan Svoboda, 1. dan
Honza začal cvičit v našem dōjō na podzim roku 2012. Od léta 2015 se začíná aktivně podílet na chodu dětského oddílu a pomáhá tak mladším zájemcům o naše bojové umění.
mobil: +420 721 557 464
e-mail: jan.svoboda@bujinkanprague.com


Lucie Holá
Lucie Holá, 1. dan
Lucka se připojila k nám na podzim roku 2014, kdy poprvé navštívila naše dōjō a začala s tréninkem bujinkan bugei. V létě roku 2017 podnikla svou první cestu do Japonska a okusila tak trénink přímo v kolébce našeho umění pod vedením Hatsumi senseie a jeho instruktorů. S aktivitami v rámci dětského oddílu začala na začátku roku 2018.
e-mail: lucie.hola@bujinkanprague.com


Jan Svoboda    Bubblegym
Ing Iva Novotná, bývalá sportovní gymnastka, mistryně České republiky
Jednou za měsíc máme ryze gymnastický trénink pod záštitou pražského oddílu gymnastiky BubbleGYM.
mobil: +420 602 295 478
e-mail: iva@bubblegym.cz
KDY A KDE

■ pondělí 17:30 – 18:30 hod.
■ středa 17:30 – 18:30 hod.
■ pátek 17:00 - 18:00 hod. - pouze tyto termíny - 29.9., 27.10., 24.11., 15.12.
Páteční tréninky jsou speciální gymnastické lekce, které se konají jednou do měsíce!


Vstup do tělocvičny je možný 15 min před tréninkem.

Od září 2017 máme jednou měsíčně specializovaný gymnastický trénink, ve spolupráci s pražským oddílem BubbleGYM.


Kde nás najdete

Najdete nás hned v centru města a to přímo na Karlové náměstí 13 v budově strojní fakulty ČVUT na Praze 2


Jak se k nám dostanete:

■ Ať již metrem B nebo tramvají vystupte na zastávce Karlovo náměstí (Tram 3, Tram 6, Tram 14, Tram 18, Tram 22, Tram 23, Tram 24). Na vrátnici strojní fakulty je potřeba říci, že jdete na dětský trénink Ninjutsu do tělocvičny A3. Jakmile projdete turnikety, dejte se po schodech do leva, směrem k proskleným dveřím, za kterými v rohu najdete dveře do tělocvičny A3. Jde o naše Dojo.

■ Podrobný popis cesty zde.

■ Mapa najdete zde.

Co si vzít s sebou na první trénink

Na trénink si stačí vzít nějaké sportovní oblečení, doporučujeme tepláky s dlouhými nohavicemi a tričko ideálně s dlouhými rukávy: Cvičíme bosy, a nějakou sportovní obuv.
Nezapomeňte také na chuť se něčemu naučit a dobrou náladu.
Když vás bude náš trénink bavit a vydržíte, tak naším tradičním oblečením je černé kimono s páskem a tabi (japonská obuv). To vše je možné zakoupit na naše doporučení a se slevou v jednom z obchodů, specializovaném na vybavení pro bojová umění.

Proč právě NINJUTSU

Dětský trénink je samo sebou odlišný od tréninku dospělých především tím, že je veden formou hry za cílem rozvíjet pohybové schopnosti jedince. Součástí každého tréninku je společné rozcvičení a protažení, po kterém může následovat nacvičování kotoulů, úhybů, skoků, základních úderových technik (bloků, úderu, kopů). Součástí tréninku jsou i různé hry na rozvoj tělesných dovedností. Snažíme se dávat velký důraz na vznik dobré atmosféry na každém z tréninků, kde se každý snaží cvičit, jak nejlépe dovede, s ohledem na svůj věk.

Důležitou částí je i budování vzájemného přátelství mezi samotnými dětmi. Starší děti, po dosažení určité úrovně, jsou vedeny k tomu, aby byly schopny poradit na tréninku mladším dětem a stávají se tak jejich spoluprůvodci v seznamování se s bojovým uměním.


Čím jsou tréninky bojových umění prospěšné dětem:
■ všeobecná pohybová průprava vedoucí k všeobecnému rozvoji kondice dítěte
■ pravidelným tréninkem dítě zlepšuje i svou duševní kondici
■ vedou k rozvoji dovedností sebeobrany a dostatečnou měrou rozvíjejí většinu tělesných schopností
■ učí děti trpělivosti a bojovnosti
■ seznamuje se s morálními hodnotami, které jsou mu vštěpovány během tréninků
■ učí děti vzájemnému respektu a sebeovládání
■ umožňují lepší poznání vlastních schopností a reálné sebeocenění
■ přispívají k sociálnímu soucítění a ohleduplnosti k ostatním
■ získá nové kamarády a pomůže tak lepší socializaci jedince
■ atd.

Tréninky jsou vedeny s cílem pozitivního působení na rozvoj celkové osobnosti dětí a mladistvých se zaměřením na omezení agresivity a omezení potencionálního sociálního a rizikového chování.


Naše letáky pro dětské tréninky ninjutsu

Spolupracujeme

gymnastika

Od září 2017 spolupracuje náš dětský oddíl s pražským gymnastickým oddílem BubbleGYM, který vede Ing. Iva Novotná, bývalá sportovní gymnastka, mistryně České republiky, mnohonásobná krajská přebornice a dlouholetá trenérka sportovní gymnastiky. Webové stránky BubbleGYMu najdete zde.

Proč spolupracujeme s oddílem gymnastiky?

To je jednoduché, protože si uvědomujeme, že GYMNASTIKA = ZÁKLAD PRO VŠECHNY DRUHY SPORTŮ a jde nám u nás v oddíle o všeobecný pohybový rozvoj dětí.

Ceny dětských tréninků

Kurz 1 - celý rok
3.200,- Kč

Kurz 2 - 1. pololetí
2.000,- Kč

Kurz 3 - 2. pololetí
1.800,- Kč

K oběma platbám je ještě poplatek 200,- Kč jako členský příspěvek pro tělovýchovnou jednotu ČVUT Technika Praha Strojní, pod kterou náš oddíl funguje. Tento poplatek platí vždy jen na kalendářní rok a jeho součástí je i zdravotní pojištění dítěte.

Kontakty

V případě jakýchkoli dotazů nám hned napište a nebo zavolejte. Rádi na ně odpovíme.

Pavel Slavík
mobil: +420 736 208 050
email: pavels@bujinkanprague.com

Josef Kafka
mobil: +420 607 708 276
email: josef.kafka@bujinkanprague.com

Mála fotogalerie